ez čink
:
Čink je staroslovanský nástroj, který je ve skutečnosti jen malou velikostí malého bubnu. Obvykle má hliněný obal, který se trhá a nedrží tvar. Činky se obvykle používají k tanci nebo k zobcové flétně. Nudličky jsou, aby sloužil hudebnímu rytmu. Také se často používají ke koncertům, aby se řídili úhlem. Číňané činci pocházejí již z tisíce let.
Během dynastie Sung byly činky používány ke stejnému účelu jako samotné bubny. Hráli se pomocí dřevěných hůlek. V dalších dinastiích činky sloužily jako ozdoby. Mezi 14. stoletím a 18. stoletím byly činky součástí orchestrů. Používaly se k zobcové flétně, ke koncertům a dokonce k vojenskému pochodu.
V době, kdy činky sloužily k vojenskému pochodu, byly jejich velikosti rozmanité. Činky mohly mít velkostí od velikosti pěstí až k vysokému sloupu. Očekávalo se, že bude dosahovat vzdálenosti až 28-29 mil.
Činky jsou jedním ze starobylých nástrojů, které se používají obecně v různých kulturách po celém světě. I když jejich role se změnila a vyvinula se v čase, stále jsou používány ve folkové a v tradiční hudbě. Některé typy činků jsou spojeny s magií, jako je například činka se šípy a dvouhlavým činem. Další jsou složené z mnoha bubnů nebo rámů, jež jsou bicími nástroji, které přinášejí statickou energii. Tyto bubny mají různé velikosti a různé tvary a jsou obvykle vyrobeny ze dřeva nebo kamene. Konkrétní typy činků mohou tvořit různé melodie, v závislosti na velikosti, tvaru, materiálu a počtu bubnů.
Činky se také spojují s magickými obřady, energií a náboženskými obřady. V některých zemích, například v Číně a na Filipínách, činky jsou používány k duchovním obřadům, k modlitbám a k léčení nemocí. V jiných zemích slouží především jako hudební nástroj.
Klíčová slova v tomto článku:ez čink